Biedronka otworzy sklep internetowy?

Magda Kłodecka
29.03.2016 15:45

Fot. Materiały prasowe

Coraz głośniej mówi się o mającym lada chwila ruszyć internetowym sklepie tej sieci

Krok po kroku sieć sklepów Biedronka poddaje się nowoczesnym technologiom. Najpierw bardzo długo opierała się przed płaceniem kartami, w końcu uległa, wcześniej już zapewniając klientom możliwość płacenia smartfonem. Kolejnym etapem powinno być otwarcie sklepu internetowego - jak niesie wieść: w niedalekiej przyszłości, może jeszcze w tym roku.

Prawdopodobnie na taki krok zdecyduje się wielu sprzedawców; zwłaszcza, że jeśli nic się nie zmieni, sprzedaż internetowa nie będzie obciążona podatkiem od handlu detalicznego, który chce wprowadzić rząd.

- E-commerce jest obecnie coraz ważniejszy i stał się już rzeczywistością, czego jesteśmy świadomi. Prędzej czy później sprzedaż internetowa stanie się jednym z naszych kanałów sprzedaży - mówił wcześniej agencji PAP Pedro Pereira da Sila, dyrektor operacyjny Grupy Jeronimo Martins, właściciela Biedronki.

O planach wejścia Biedronki na rynek internetowy mówi się już od kilku lat, a dwa lata temu - jak donosił Biztok.pl - zatrudniono osobę, która ma przejąć zarządzanie e-sklepem i wprowadzić sieć na ten rynek. Gdyby pomysł wszedł w życie, klienci nie mieliby zapewne mieli powodów do narzekań, bo po uruchomieniu e-sklepu zrobienie zakupów w portugalskiej sieci byłoby łatwiejsze niż dotychczas. Jednak firma Jeronimo Martins zaprzecza plotkom: "Informujemy, że nie prowadzimy w tej chwili testów związanych z wdrożeniem sklepu internetowego. Biorąc pod uwagę możliwości i ograniczenia, jakie niesie ze sobą rozwój internetu, pozostajemy obecnie na etapie obserwacji oraz przygotowania narzędzi i wiedzy, które pozwolą takie projekty wdrażać w przyszłości" - wyjaśnia biuro prasowe.

Biedronka zapewnia, że w internecie jest obecna i stale rozwija tam swoją działalność, angażując klientów: "rozwijamy stronę internetową biedronka.pl, na której klienci mogą znaleźć aktualną ofertę sieci, listę sklepów czy m.in. przepisy kulinarne. Dodatkowo do dyspozycji klientów pozostawiamy specjalną aplikację mobilną, dzięki której użytkownicy mogą m.in. tworzyć swoje listy zakupów, przydatne podczas wizyty w stacjonarnym sklepie."

Wiadomo natomiast, że w tym i następnym roku Biedronka zamierza otworzyć 300 tradycyjnych sklepów w rożnych miejscach Polski.

Zobacz także
  • Podziel się