Cieszanów Rock Festiwal 2016. Eluveitie, Sweet Noise, Włochaty, Farben Lehre i inni dołączają do cieszanowskiego składu

pcm, tad
04.04.2016 14:29
Glaca - Sweet Noise

Glaca - Sweet Noise (fot. Jacek Bonecki)

?Byle do sierpnia!? - wołają organizatorzy Cieszanów Rock Festiwal i ogłaszają kolejnych artystów tegorocznej edycji. A są nimi: Eluveitie, Sweet Noise, Włochaty, Nocny Kochanek, Farben Lehre, Zacier oraz 1125. Pełny skład festiwalu uzupełniają zespoły, które poznaliśmy na początku roku (m.in. Misfits, Vader, KNŻ, Kult).

Eluveitie to kolejna zagraniczna gwiazda CRF 2016. Szwajcarska grupa reprezentuje nową falę w muzyce folk-metalowej. Obok gitar elektrycznych, basu i perkusji używają również tradycyjnych ludowych instrumentów, takich jak dudy, skrzypce i lira korbowa, a ich teksty śpiewane są m.in. w martwym języku galijskim. Zespół na co dzień koncertujący na całym świecie, od Chin po Stany Zjednoczone, wystąpi na CRF 20 sierpnia.

Jak zwykle podczas w Cieszanowie nie zabraknie mocnej reprezentacji rodzimej sceny muzycznej i spektakularnego powrotu. Po raz pierwszy na scenie festiwalu wystąpi zespół Sweet Noise, legendarny, owiany aurą tajemnicy, znany z energetycznych i rzadkich koncertów - Sweet Noise zawsze wracał w chwilach ważnych, przełomowych, ponieważ losy Polski zawsze leżały nam na sercu. Dużo o tym zawsze mówiliśmy. Już utwór "Godność" z płyty "Respect" był ideą Sweet Noise, która zawsze bazowała na prostej rzeczy: poszanowaniu ludzkiej godności, poszanowaniu prawa do wolności wyznania, poglądów, do wolności słowa. Koncert, który Sweet Noise zagra 21 sierpnia na scenie głównej CRF 2016, będzie koncertem przekrojowym przez wszystkich osiem do tej pory wydanych płyt, z najsłynniejszymi naszymi utworami takimi jak m.in. "Godność", "Cisza", "Bruk", "Ghetto". Zagramy w pewnym sensie w klasycznym składzie. Specjalną oprawę wizualną przygotuje Vahan Bego. Zapraszam na wyjątkowy festiwal, do wyjątkowego miejsca - mówi Glaca, wokalista i lider zespołu Sweet Noise.

Sierpniowy CRF to także okazja do zobaczenia rzadko koncertującej legendy polskiego punka zespołu Włochaty oraz świętującego 30-lecie Farben Lehre, który zagra płytę wybraną przez fanów w głosowaniu internetowym. Głosować można raz dziennie na stronie www.cieszanowrockfestiwal.pl , do wyboru są trzy płyty. Ta, która otrzyma największą ilość głosów, zostanie w całości zagrana przez Farben Lehre - Serdecznie zapraszamy na jedyny w swoim rodzaju koncert z okazji 30-lecia istnienia zespołu Farben Lehre, który odbędzie się 20 sierpnia, podczas Cieszanów Rock Festiwal 2016. Pomysł jest taki, aby zagrać jedną wybraną przez Was płytę z trzech albumów z naszej dyskografii... Musicie sami określić się, które wydawnictwo preferujecie, a my tym samym uszanujemy Wasz wybór i zagramy zasugerowany materiał. Co ciekawe, podczas naszego występu, na scenie pojawią się również zaproszeni goście, które uczynią powyższy koncert jeszcze bardziej wyjątkowym...Zatem czas głosować i wskazać swojego faworyta spośród wskazanych albumów Farben Lehre, czyli: "Atomowe Zabawki", "Farbenheit" i "Ferajna". Czekamy z zaciekawieniem na Waszą decyzję - niech się stanie wola fanów...Jeżeli możesz mieć na coś swój wpływ - decyduj i wskaż własny typ!" - zaprasza Wojtek Wojda, wokalista i lider Farben Lehre.

Na festiwalu wystąpi również legenda polskiego hardcore'a, załoga o nazwie 1125, świętująca w tym roku swoje 20-lecie.

W tym roku w programie CRF pojawi się także kilka zespołów grających muzykę z "przymrużeniem oka". Na scenie alternatywnej zagrają: Nocny Kochanek czyli kapela bawiąca się konwencją heavy metalu oraz piewcy absurdu - formacja Zacier. Radości z tego faktu nie kryje lider zespołu - Mirosław "Zacier" Jędras, który w ten sposób ogłasza występ na CRF 2016: "Z przyjemnością informuję, że grupa Zacier zagra 18 sierpnia 2016 roku podczas Cieszanów Rock Festiwal. Z radością i dumą przyjąłem zaproszenie na to, jakże ważne wydarzenie urozmaicające czas wakacyjnego odpoczynku. Zagramy dla Was to co umiemy najlepiej - pełen odjechanej zadumy i absurdu, przewrotny, szalony i pozbawiony skrupułów muzyczny kolaż z "Niedźwiedziem Januszem" i "Rybami Marnotrawnymi" w rolach głównych. Zespół wystąpi w składzie apostolskim: Dr Yry, Dziarski, DJ Mrufka i Mnierosłaff van der Zacier. Zamknijcie w obórkach waszą trzodę, zgońcie jałówki z pastwisk, zaryglujcie piwnice, dziewczyny wyślijcie w góry. Wataha Zaciera nadciąga!"

Organizatorzy ogłosili również konkurs na 1-minutowy film o festiwalu. Termin nadsyłania prac do 15 lipca, na autorów filmów czekają nagrody. Szczegóły na wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/557256814441367/

Ogłoszone do tej pory zespoły CRF 2016 to: Misfits (jedyny polski koncert w 2016 roku), Vader (zagra przedpremierowo materiał z nowej płyty), w ramach specjalnego, monograficznego przeglądu twórczości Kazika Staszewskiego "3xKazik": KNŻ - Kazik Na Żywo (jedyny koncert w 2016 roku), Kult z jednorazowym wykonaniem płyt "Tata Kazika" i "Tata 2" oraz Kazik & Kwartet ProForma ze specjalnym, niespodziankowym koncertem i przedsmakiem płyty "Tata 3", Tymon&The Transistors grający płytę "Wesele" oraz Tymon Tymański jako konferansjer sceny głównej CRF, a także zespół Lej Mi Pół. Szczegóły festiwalu: www.cieszanowrockfestiwal.pl , www.facebook.com/cieszanowrockfestival/

Zakup karnetów on-line oraz bezpośrednio w stacjonarnych punktach sprzedaży w całej Polsce, pod linkami - tym i tym Niebawem organizatorzy ogłoszą kolejnych artystów CRF 2016.

CRF 2016 odbędzie się w Cieszanowie w dniach 18 - 21 sierpnia.

Ceny karnetów i biletów na Cieszanów Rock Festiwal 2016

 

Do 10 kwietnia: karnet - 110 zł, karnet na pole namiotowe - 30 zł/os.

 

11 kwietnia - 31 maja: karnet - 120 zł, karnet na pole namiotowe - 30 zł/os.

 

1 czerwca -30 czerwca: karnet - 135 zł, bilet jednodniowy - 60 zł, karnet na pole namiotowe - 40 zł/os.

 

1 lipca - 10 sierpnia: karnet - 135 zł, bilet jednodniowy - 70 zł, karnet na pole namiotowe - 40 zł/os.

 

Sprzedaż Normalna (od 11 sierpnia): karnet - 150 zł, bilet jednodniowy - 80 zł, karnet na pole namiotowe - 40 zł/os.

Zobacz także
  • Podziel się