E-klienci mają łatwiej. Zobacz, dlaczego!

Magda Kłodecka
05.04.2016 13:41
Nowa poczta przy ul. Branickiego

Nowa poczta przy ul. Branickiego (AGNIESZKA SADOWSKA)

Kolejny sklep internetowy daje klientom możliwość bezpłatnego zwrotu nieudanego zakupu

Poczta Polska wspólnie ze sklepem internetowym Neo24.pl postanowiły, że jeśli klient kupi produkt, który zechce zwrócić w ciągu przysługujących mu 14 dni do namysłu, nie będzie musiał ponosić kosztów odesłania. To dobra wiadomość dla klientów, bo często to właśnie obawy i wydatki związane ze zwrotem przedmiotu niespełniającego oczekiwań zniechęcały do internetowych zakupów - aż 56 proc. Polaków wskazuje właśnie ten powód jako zniechęcający do e-zakupów.

Teraz, od 5 kwietnia, klienci Neo24.pl mogą za darmo odesłać towary, które nie ważą więcej niż 30 kg. Muszą tylko bezpiecznie zapakować przedmiot i zgłosić się z nim na pocztę, na miejscu informując pracownika, że to zwrot właśnie do tego sklepu. Dostaną naklejkę, na której będą musieli wpisać swoje dane i przekazać paczkę Poczcie, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat.

- Dostrzegamy na rynku rosnący udział paczek ze zwrotami, na który wpływ mają głównie wprowadzone zmiany prawne zwiększające ochronę konsumentów, szczególnie w branży eCommerce. Dlatego tak ważna jest współpraca z firmami, nie tylko przy obsłudze paczek z e-sklepów, ale także przy ruchu powrotnym od klientów. Standardem staje się także darmowy zwrot oferowany przez e-sklepy - mówi Łukasz Gołębiowski z Poczty Polskiej.

- Udostępniamy darmową i najłatwiejszą dla klienta usługę zwrotu towaru, jaką można sobie wyobrazić. Wystarczy przyjść z paczką do najbliższej placówki i powiedzieć: „Chcę to oddać do Neo24.pl”. Pracownik Poczty Polskiej umieści na paczce naklejkę, na której klient wpisze swoje dane. To wszystko! - dodaje Mateusz Gołda z Neo24.pl.

Możliwość darmowego zwrotu e-zakupu oferuje coraz więcej sklepów; dotyczy to np. zakupów zrobionych w ramach Allegro InPost albo dostarczanych przez niektóre sklepy do paczkomatów.

Więcej o:
Zobacz także
  • Podziel się