Archive by Alexa. Dawne ubrania Marks & Spencer w nowym wydaniu

agapias
22.04.2016 16:00
Bluzka z 1982 roku i jej współczesna wersja

Bluzka z 1982 roku i jej współczesna wersja (Marks & Spencer)

Brytyjska sieciówka zaprosiła współczesną ikonę brytyjskiej mody do swoich archiwów, by na nowo odkryła to, za czym kobiety szalały dekady temu

Archive by Alexa to szczególna kolekcja, bo bazuje na tym, co świetnie sprzedawało się w Marks & Specer w kolejnych dekadach XX wieku. Aby ją przygotować, Alexa Chung pojechała do archiwum marki w Leeds, gdzie składowane są ubrania, dodatki, sprzęty gospodarstwa domowego i dokumenty gromadzone od początku istnienia marki (czyli od 1884 roku).

W sumie w archiwum znajduje się ponad 70 tys. przedmiotów. Ze znajdujących się tam ubrań Chung wybrała ponad 30 najciekawszych modeli, podchodzących z różnych dekad, od lat 40 do początku XXI wieku i stworzyła ich nowsze wersje. W większości zmiany polegały na wyborze innego koloru lub materiału np. bawełna zamiast modnego w latach 80. poliestru albo delikatnym uwspółcześnieniu kroju.

W składającej się z 31 ubrań kolekcji znajdziemy między innymi sukienkę mini inspirowaną kwiatowym fartuszkiem z lat 50., trencz w kolorze khaki wzorowany na granatowym płaszczu Frances z lat 50 czy pudroworóżową koszulę z falbankami inspirowaną poliestrową i bardziej falbaniastą wersją z 1982 roku.

Każdy model z kolekcji nosi żeńskie imię popularne w Wielkiej Brytanii w 1884 roku.

Ceny wahają się do 99 zł za podkoszulki Ruth (dwupak) do 399 zł za trencz Frances.

Zobacz także
  • Podziel się