Noclegi, restauracje, plaże. Powstała mapa miejsc przyjaznych psom

Magda Kłodecka
26.04.2016 11:26
Zosia  Kwiatkowska ze swoim psem

Zosia Kwiatkowska ze swoim psem (Archiwum)

Chcesz jechać z psem na urlop? Albo wybrać się do restauracji? Sprawdź, gdzie przyjmą was bez zastrzeżeń

Nie zawsze łatwo jest wybrać się gdzieś z psem, bo albo czworonogi w ogóle są niemile widziane, albo wstęp mają tylko określone rasy lub wielkości. Baza miejsc przyjaznych psom Pies na urlopie (piesnaurlopie.pl) zawiera adresy 1 400 miejsc, do których bez obaw można przyjść z psem. Są wśród nich miejsca noclegowe, restauracje, sklepy, a nawet muzea.

- Ideą portalu Pies na urlopie jest pokazanie, że wyjazd z pupilem jest możliwy i wcale nie musi być nudny czy mniej aktywny. Serwis proponuje wiele ciekawych rozwiązań, które mają zachęcić do wspólnego spędzania urlopu z czworonogiem, a w konsekwencji zmniejszyć liczbę porzucanych zwierząt - tłumaczy Aleksandra Okrasa, właścicielka serwisu. - Portal został założony przez miłośników psów, którzy co roku wyjeżdżają w towarzystwie pupili i wiedzą, jak ciężko jest zaplanować taki urlop. Stracone godziny spędzone w poszukiwaniu noclegu, brak atrakcji w pobliżu, które można zwiedzić z psem, potrafią skutecznie odstraszyć właścicieli podejmujących próbę takiego wyjazdu.

Noclegi

W ofertach noclegowych portalu (http://piesnaurlopie.pl/odkrywaj/wszystkie-oferty/) podane są informacje m.in. dotyczące wielkości przyjmowanych psów, opłacie za ich pobyt oraz różnych udogodnieniach na terenie obiektu i poza nim. Użytkownik od razu może sprawdzić, co znajduje się w pobliżu np. czy jest restauracja, do której można wejść z czworonogiem.

Restauracje

Z kolei w bazie miejsc przyjaznych są restauracje - także z wyodrębnieniem wegetariańskich, bary, puby, kawiarnie (http://piesnaurlopie.pl/miejsca-przyjazne-psom/). Jak wyjaśniają twórcy portalu zabieranie psa do restauracji czy do pubu to w Polsce wciąż rzadkość. Tymczasem na drzwiach miejsc całkowicie przyjaznych gościom z psami - czyli takich, które nie stosują żadnych ograniczeń i wpuszczają zwierzaki bez względu na wielkość i rasę - można znaleźć specjalne naklejki. Tylko w Warszawie jest ponad 100 takich lokali.

Plaże

W bazie można też znaleźć mapy plaż (http://piesnaurlopie.pl/plaze/), oficjalnych i dzikich, polecanych przez psiarzy, a także parków narodowych (http://piesnaurlopie.pl/parki-narodowe/), które nie mają nic przeciwko odwiedzinom czworonogów. Oprócz tego są tam wskazane psie wybiegi i dostępne parki (http://piesnaurlopie.pl/wybiegi-i-parki/) oraz muzea i galerie (http://piesnaurlopie.pl/zwiedzanie-z-psem/).

Komunikacja miejska

Portal ma również informacje dla podróżujących z psami po Polsce. Podaje zasady korzystania z komunikacji miejskiej, informacje o przewoźnikach akceptujących zwierzęta czy dotyczące przewożenia psa koleją.

Zobacz także
  • Podziel się