Ekspres ciśnieniowy sterowany smartfonem? Kawę zrobisz z dowolnego miejsca w domu

Tadeusz Płaczkiewicz
28.04.2016 11:55
DeLonghi PrimaDonna Elite ECAM 65075MS

DeLonghi PrimaDonna Elite ECAM 65075MS

Dla większości Polaków kawa jest nieodzownym elementem idealnego poranka. Coraz więcej z nas nie wyobraża sobie również początku dnia bez smartfona. Zależność tą dostrzegła i wykorzystała firma De'Longhi, która przeprowadziła badania dotyczące kawy i porannych rytuałów mieszkańców naszego kraju.

Prawie 80 procent badanych uznaje kawę za jeden z trzech kluczowych elementów udanego poranka, zdaniem 76 procent osób kawa daje im energię do działania, a 71 procent respondentów uważa, że wprawia ich w lepszy nastrój.

Mimo tego aż 40 procent osób rezygnuje z dawki czarnego napoju mówiąc, że nie ma na nią czasu. Większość pytanych wyjaśnia, że rano spędza w domu nie więcej niż godzinę od pobudki, a 11 procent nawet mniej niż 30 minut. Zatem oszczędność czasu wydaje się być kluczowym czynnikiem decydującym o tym, czy rozpoczniemy dzień od kawy.

Na problem ten postanowili odpowiedzieć producent ekspresów do kawy - firma De'Longhi, która połączyła nasze przywiązanie do smartfonów z urządzeniem do parzenia małej czarnej. - Co piąty z nas sięga po telefon natychmiast po przebudzeniu a ponad połowa - w ciągu pierwszych 15 minut. Właśnie z myślą o takich konsumentach stworzyliśmy linię De'Longhi PrimaDonna Elite - mówi Anna Sikorowicz, Associate Brand Manager De'Longhi. - Teraz w prosty sposób - między sprawdzaniem poczty e-mail a przeglądaniem wiadomości z kraju i ze świata - można z użyciem smartfona zaparzyć swoją ulubioną kawę - dodaje.

Urządzeniami PrimaDonna Elite ECAM 650.75.MS można bowiem sterować nie tylko przy pomocy dotykowego panelu sterowania, ale także z użyciem aplikacji mobilnej Coffee Link, dostępnej na urządzenia z systemem iOS i Android. Program umożliwia stworzenie własnego przepisu (i zapisanie go), ustawienie mocy, temperatury i wielu innych parametrów. Dzięki temu kawę można w wygodny sposób przygotować z dowolnego miejsca w domu (oczywiście trzeba pamiętać, by wcześniej podstawić pod dyszę szklankę, filiżankę lub ulubiony kubek).

Zobacz także
  • Podziel się