Nauczył psa hitlerowskiego pozdrowienia. Trafił do aresztu i wyleciał z pracy

szykru
13.05.2016 10:02

YouTube/Count Dankula

Szkot Markus Meechan opublikował w internecie film, na którym pochwalił się, że nauczył psa swojej dziewczyny reagować na hitlerowskie slogany. Zwierze unosiło nawet łapę w geście nazistowskiego pozdrowienia. Teraz mężczyzna ma sporo problemów

Skandaliczne nagranie zostało opublikowane ponad miesiąc temu. Widać na nim, jak buldog o imieniu Buddah reaguje na hasło "Żydzi do gazu", a także, jak unosi łapę w geście nazistowskiego pozdrowienia "Heil Hitler".

Zwierze żywiołowo reaguje również, kiedy jego Markus Meechan, puszcza w telewizorze przemówienie Adolfa Hitlera.

 

- Moja dziewczyna zawsze się ekscytuje, kiedy jej pies zachowuje się uroczo. Postanowiłem więc zmienić go w najmniej uroczego psa na świecie i uczyniłem z niego nazistę - tłumaczył swoje zachowanie Meechan.

Społeczność żydowska oburzona

O filmie zrobiło się bardzo głośno. W serwisie YouTube wyświetlono go prawie 1,7 mln razy, a w jego sprawie głos zabrali przedstawiciele społeczności żydowskich.

- Antysemityzm nie może być czymś, z czego urządza się żarty. To, co zaprezentował Pan Meechan, to nic innego jak rasizm, który musi zostać potępiony - powiedziała w rozmowie z "The Telegraph" rzeczniczka Szkockiej Rady Gmin Żydowskim. Jej wypowiedź dotyczyła słów, jakie wypowiedział autor nagrania.

- Nie jestem rasistą. Nakręciłem ten film wyłącznie po to, by wkurzyć swoją dziewczynę - powiedział.

Policja wszczyna śledztwo

Ostatecznie Markus Meechan został aresztowany 28 kwietnia przez szkocką policję w hrabstwie Lanarkshire. Po spędzeniu nocy w areszcie, mężczyzna został wypuszczony do domu, ale przeciw niemu rozpoczeło się śledztwo pod kątem szerzenia i propagowania nazizmu.

- Film opublikowano w sieci i obejrzało go ponad 1,5 mln osób. Obraz jest bardzo obraźliwy i żadna myśląca osoba nie mogłaby zaakceptować treści. Areszt dla tego mężczyzny powinien być ostrzeżeniem dla wszystkich, którzy planują podobne działania w przyszłości - skomentował sprawę komisarz David Cockburn ze szkockiej policji.

Areszt i toczące się śledztwo, to nie jedyne zmartwienie Markusa Meechana. Gdy o problemach 28-letniego Szkota dowiedział się jego pracodawca - mężczyzna pracował w call centre - zwolnił go ze skutkiem natychmiastowym.

  • Podziel się