Uniwersytet Wrocławski wie jak przyciągnąć maturzystów. Zobacz ich nowy spot!

Aleksandra Supryn
17.05.2016 09:50
Uniwersytet Wrocławski

Uniwersytet Wrocławski (YouTube)

Specjaliści od promocji na Uniwersytecie Wrocławskim wiedzą jak przeciągnąć maturzystów. Co roku realizują spoty, które mają przekonać do nich przyszłych studentów. W tym roku przeszli jednak samych siebie.

Film wyreżyserowany przez Przemka Hojnackiego to majstersztyk. Mamy akcję, barokowy przepych, żołnierzy Wermachtu, niesamowite technologie i profesora Miodka.

 

 

Marcin Fajfruk z działu promocji na Uniwersytecie Wrocławskim mówi, że w tym roku udało im się zebrać największy jak do tej pory, trzydziestoosobowy zespół profesjonalistów. Większość osób pojawiających się w spocie to zawodowi aktorzy z wrocławskich teatrów, a do sceny batalistycznej zaangażowano lokalną grupę rekonstrukcji Festung Breslau. Nie zabrakło jednak również profesorów wykładających na uniwersytecie.

Już od paru lat robimy promocyjne materiały wideo i doszliśmy do wniosku, że fajnie byłoby zrobić coś co będzie wychodzić poza ten utarty schemat uczelniany – mówi Marcin Fajfruk. – Obserwujemy co dzieje się w kwestiach wizerunkowych i chcieliśmy pokazać edukację w niestandardowy i nieschematyczny sposób.

Fajfruk dodaje, że oryginalne spoty przynoszą efekty. Z zeszłorocznych danych wynika, że coraz więcej maturzystów wybiera Uniwersytet Wrocławski.

I nic dziwnego – sami chcielibyśmy znowu zacząć studia.

Zobacz także
  • Podziel się