Australijczycy szykują się na igrzyska w Rio. Dostaną... wzmocnione prezerwatywy

szykru
17.05.2016 10:51
Prezerwatywy

Prezerwatywy (MARCIN KLABAN)

Australijscy sportowcy pojada na Olimpiadę w Rio wyposażani nie tylko w sprzęt sportowy. Przedstawicielka australijskiego komitetu olimpijskiego zapowiada, że przekaże dla swoich zawodników prezerwatywy, które mają zapobiec wirusowi Zika

Brazylia jest państwem, w którym pierwszy raz wykryto ten niebezpieczny wirus, który powoduje m.in. mikrocefalię, czyli małogłowie. Na początku stycznia 2016 roku Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że spodziewa się nawet 4 mln zakażeń Ziką (1,5 mln w samej Brazylii), którą można się zarazić przez zwykłe ukąszenie komara.

Dlatego, aby zabezpieczyć swoich sportowców, firma Starpharma, wyposaży ich w specjalne prezerwatywy. Według informacji przekazanych przez Kitty Chiller, szefową australijskiego komitetu olimpijskiego, będą one pokryte lubrykantem, który będzie chronił zawodników przed chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Oprócz tego, Starpharma podkreśliła, że ich produkt zapewni "prawie całkowitą ochronę przed niebezpiecznym wirusem Zika".

- Chcemy jak najlepiej dbać o życie i zdrowie naszych zawodników. Współpraca z firmą produkującą prezerwatywy, to reakcja na poważny problem, z którym będziemy musieli się zmierzyć w Rio - powiedziała Kitty Chiller, szefowa australijskiego komitetu olimpijskiego.

 

Więcej o:
  • Podziel się