Dyrektor GIS-u znów rapuje. "Nie pal brachu, wylądujesz wcześniej w piachu"

Szymon Kruś
24.05.2016 12:52

GIS/YouTube/Główny Inspektorat Sanitarny

Znany raper o pseudonimie Gisu, prywatnie dyrektor Głównego Inspektoratu Sanitarnego, powrócił. Tym razem, w hiphopowym kawałku, zniechęca nieletnich do palenia papierosów

 - Wciąż nie każdy wie z palaczy, co nałogi powodują. Potem nagle jest zdziwiony, gdy mu nogę amputują. Kiedy młody z fajką w gębie, minę cwaniaka przybiera, nie wie, że skraca swe życie, przyjdzie zawał i umiera - rozpoczyna raper Gisu.

Marek Posobkiewicz, dyrektor Głównego Inspektoratu Sanitarnego, znów wcielił się w rolę rapera, który tym razem przestrzega młodzież przed zgubnymi skutkami palenia papierosów. Specjalnie nakręcony teledysk utrzymany jest w mrocznym klimacie, a słowa użyte w piosence są proste i dla wszystkich zrozumiałe.

 - Więc dla tych, którzy jeszcze palą prosta rada, nie pal fajek, nie bądź głupi, chcesz być zdrowy, nie karm raka" - radzi Gisu.

 

To nie pierwszy raz

Wielu z was zapewne pamięta debiut prezesa GIS-u w tej roli. W 2015 roku stworzył on edukacyjny kawałek na temat szkodliwości zażywania dopalaczy.

 - Kiedy przyjdzie jakiś koleś i namówić chce cię na nie, daj mu kopa i strzel z liścia, oddal szybko to pytanie - śpiewał Gisu.

 

 Chociaż wielu ekspertów od reklamy uważało, że była to jedna z najgorszych kampanii społecznych, jaka kiedykolwiek powstała, to Gisu nie słuchał krytycznych uwag i wciąż nagrywał. Na efekty nie trzeba było długo czekać.

Na początku lutego 2016 roku pojawił się kolejny spot, w którym Marek Posobkiewicz zabrał głos w sprawie antyszczepionkowego zespołu sejmowego założonego przez Piotra Liroya-Marca. Piosenka nagrana przez Gisa była swoistym apelem do parlamentarzysty, aby ten zaszczepił siebie i swoje dzieci.

 - Żeby wytłumaczyć ludziom czasem dwoje się i troje. Dzisiaj wejdę w polemikę z posłem Liroyem. Wirusy oraz bakterie przecież zabić ciebie mogą. Liroy, ja cię bardzo mocno proszę, nie idź dalej błędną drogą. Zaszczep, zaszczep swoje dzieci. Jeszcze dziś idź do pediatry, on szczepionkę ci poleci - śpiewał Gisu.

 
Zobacz także
  • Podziel się