Niesamowite fotografie psów podbijają Europę. Ich autorką jest 20-letnia Polka

Marianna Fijewska
26.05.2016 13:05

Alicja Zmysłowska

Alicja Zmysłowska ma 20 lat i ponad 50 tysięcy fanów na Facebooku. Od roku podróżuje po Europie prowadząc warsztaty z psiej fotografii, o jej zdjęciach rozpisują się zagraniczne media.

Alicja Zmysłowska ma 20 lat i jest studentką kulturoznawstwa. Fotografią zainteresowała się 8 lat temu, kiedy dostała pierwszego psa - prześliczną Kiarę rasy Golder Retriver. Początkowo robienie zdjęć było sposobem na spędzanie czasu z pupilem, później przerodziło się w pasję.

Artystka wrzucała portrety Kiary na portale i fora internetowe. Wkrótce zdjęcia jej autorstwa stały się znane, a dziewczyna założyła fanpage, który dziś ma ponad 50 tysięcy fanów.

Zainteresowanie twórczością Alicji doprowadziło do tego, że w 2015 roku rozpoczęła cykl warsztatów z fotografii psów, które, oprócz Polski, prowadzi w największych europejskich miastach.

- Dużą część poświęcam temu, w jaki sposób współpracować z tak specyficznym modelem jakim jest pies. Dobra fotografia powstanie tylko wtedy, kiedy zwierze będzie czuło się bezpieczne i szczęśliwe. Czerpanie radości z sesji musi być obustronne – tłumaczy Alicja, która najbliższe warsztaty poprowadzi w Warszawie w dniach 26-28 sierpnia.

Młoda fotografka współpracuje ze schroniskiem Fauna w Rudzie Śląskiej. Dzięki jej zdjęciom wiele zwierzaków znalazło już dom (na zdjęciu poniżej siedmioletni Corgi, który wciąż czeka na adopcję).

Alicja Zmysłowska

- Ludzie pytają mnie czasem czy fotografuję też kundelki czy tylko rasowe psy. Mówię im wtedy, że każdy psiak jest dobrym modelem, nawet ten ze schroniska, który wiele przeszedł. – przekonuje Alicja – Prawdziwa fotografia polega na uchwyceniu duszy psa, jego oryginalności i prawdziwości.

 

Zobacz także
  • Podziel się