Dorota Wellman w ostrych słowach. "Mnie gówno obchodzi..."

szytkru
01.06.2016 08:14

YouTube/KPH Biuro

Znana i lubiana przez widzów dziennikarka wzięła udział w akcji "Ramię w ramię po równość" organizowaną przez Kampanię Przeciw Homofobii. Dorota Wellman bardzo bezpośrednio opisała swój pozytywny stosunek do par homoseksualnych

- Czy ktoś jest gejem czy lesbijką, to nie ma dla żadnego znaczenia. Nie chcę, żeby ktoś się wtrącał w moje życie i nie wtrącam się w życie innych (...) Mnie, proszę państwa, gówno obchodzi kto z kim sypia tylko, jakim jest człowiekiem - mówi w nagraniu dziennikarka.

W trwającym ponad 3 minuty nagraniu, Dorota Wellman opisuje również swoją przyjaźń z parą gejów, którzy są dla niej bardzo bliscy.

- Uważam ich za pełnoprawny związek i za pełnoprawną rodzinę. Mieszkają obok mnie i jak chcą zostawić u mnie koty, to ja nie mam z tym żadnego problemu. Szczególnie, że po tym moim chłopcy, moi geje, opiekują się moim psem - mówi prowadząca "Dzień Dobry TVN".

Dziennikarka zwraca szczególną uwagę na dyskryminowanie osób homoseksualnych i apeluje o większą tolerancję i otwartość.

- Jak państwo mówią czasami "pedał", "lesba", jestem bardzo ciekawa, czy państwo znają w ogóle jakiegoś geja lub lesbijkę? Pewnie nie. Czasami nawet nie wiemy, że mieszkają obok nas - mówi Wellman.

Dziennikarka kończy swoje przemówienie bardzo ważnymi słowami.

- Chciałabym, aby państwo zwrócili uwagę na innych ludzi i otworzyli się na ich odmienność. Nie oceniali, nie podsumowywali, nie wytykali palcami i nie obrażali. Nie ma to żadnego znaczenia - podkreśla.

 

 
Zobacz także
  • Podziel się