Pierwsza zapowiedź gry "FIFA 17". Znamy już datę premiery!

08.06.2016 09:32
FIFA 2017

FIFA 2017 (fot. easports.com)

Mamy też pierwszy, niestety dość krótki zwiastun. Na pełną prezentację FIFA 17 będziemy jednak musieli troszkę poczekać.

Wielkimi korkami zbliża się Euro, więc inaczej być nie mogło – firma EA oficjalnie zapowiedziała grę FIFA 17. Przy okazji poznaliśmy garść szczegółów na temat najnowszej odsłony tej najpopularniejszej piłkarskiej serii.

Najważniejsza wiadomość jest taka, że FIFA 17 – zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami – porzuci silnik Ignite na rzecz Frostbite'a. Możecie go kojarzyć z szeregu gier EA – od Battlefielda Hardline, przez ostatniego Need for Speeda, po debiutujące Mirror's Edge Catalyst.

Dzięki temu, jak czytamy w zapowiedzi, „FIFA 17 oferuje autentyczną futbolową rozgrywkę z piłkarzami z krwi i kości”. 

Oficjalna premiera gry FIFA 17 będzie miała miejsce w czwartek 29 września.             Powstaje ona z myślą o Xbox One, PlayStation 4, komputerach PC, Xbox 360 i PlayStation 3. Tylko na trzech pierwszych platformach wykorzysta jednak silnik Frostbite.  

Polski oddział EA oficjalnie potwierdził, że gra w naszym kraju dostępna będzie w polskiej wersji językowej z komentarzem Dariusza Szpakowskiego i Jacka Laskowskiego. W FIFA 17 pojawi się też polska reprezentacja i kluby Ekstraklasy.

Electronic Arts od lat wykupuje licencję na wykorzystanie prawdziwych nazw zespołów, nazwisk piłkarzy i stadionów, w związku z czym podczas zabawy kierujemy dokładnie odwzorowanymi sportowcami, rozgrywając spotykania na wirtualnych odpowiednikach rzeczywistych kompleksów sportowych. Rozgrywka przeznaczona jest zarówno dla samotników, jak i miłośników multiplayera.

Nowymi ambasadorami gry, będą: Anthony Martial (Manchester United), Eden Hazard (Chelsea FC), Marco Reus (Borussia Dortmund) i James Rodriguez (Real Madryt).

 

Mało wam? Już 12 czerwca o godzinie 22.00 odbędzie się pełna prezentacja gry – będziecie mogli ją obejrzeć za pośrednictwem strony http://www.ea.com/play2016/

Zobacz także
  • Podziel się