Tęsknicie za światem Harry'ego Pottera? J.K. Rowling ukończyła scenariusz do "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć 2"

Sylwia Jakulewicz
05.07.2016 15:15

"Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" (Wikipedia org/youtube.com/Warner Bros Polska)

J.K. Rowling rozpieszcza fanów Harry’ego Pottera. Kilka miesięcy przed premierą filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" brytyjska pisarka napisała kolejną część długo oczekiwanej produkcji. Reżyser nie kryje słów zachwytu nad powstałym scenariuszem i szybkością pracy Brytyjki.

Akcja filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" toczy się 70 lat wcześniej niż wydarzenia opisane na stronach powieści o Harrym Potterze. I chociaż film nie jest kontynuacją przygód najsłynniejszego czarodzieja na świecie, to i tak jego fani odliczają dni do daty premiery.

Produkcję wyreżyserował David Yates. Przy okazji przedpremiery jego bajki "Tarzan: Legenda” reżyser opowiedział o współpracy z J.K. Rowling.

Zrealizowaliśmy pierwszy scenariusz, ona zrobiła drugi, a w planach ma jeszcze trzeci. Nikt nie był tak zachwycony, aż do teraz, gdy możemy poznać materiał na kolejny film. Zwykle adaptując książki musieliśmy pomijać fragmenty, które nie pasowały do ogólnej koncepcji filmu. W przeciwnym razie widowisko byłoby za długie. Teraz będzie to czysta Rowling, od początku do końca - powiedział dziennikarzowi.
 

Głównego bohatera w filmie "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" zagrał Eddie Redmayne. U jego boku pojawią się także Colin Farell, Katherine Waterston, Samantha Morton, Ezra Miller, Jon Voight i Ron Perlman. Premiera filmu w Polsce odbędzie się 18 listopada 2016 roku.

 

Nie tylko film

J.K. Rowling doskonale zdaje sobie sprawę, że fani Harry’ego Pottera tęsknią za światem magii. Na szczęście 2016 rok obfituje w wiele dobrych wiadomości, nie tylko ze świata filmu.

31 lipca do księgarni trafi książka "Harry Potter i Przeklęte dziecko". Głównym bohaterem 8. już książki o słynnym czarodzieju będzie jego najmłodszy syn, Albus. Chłopiec pójdzie w ślady ojca - przyjdzie mu zmierzyć się z ciężarem dziedzictwa, które sprowadzi na niego wiele niebezpieczeństw.

 

Więcej o:
Zobacz także
  • Podziel się