Premiera nowego sezonu "Gry o Tron" się opóźni. "Czekamy na pogodę"

pas
07.07.2016 10:33

"Gra o tron", kadr z serialu wyprodukowanego dla HBO (Mat. prasowe)

Nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie HBO wyemituje pierwszy odcinek 7. już sezonu „Gry o Tron”. Twórcy serialu zapowiadają jednak, że może to nastąpić później niż było to w przypadku poprzednich serii. Wszystko przez obecną pogodę, która nie pasuje do scenariusza.

Zazwyczaj premiera kolejnych sezonów „Gry o Tron” odbywała się w marcu lub kwietniu. Wiele wskazuje na to, że tym razem nie uda się dotrzymać tego terminu. Na razie nie ma jeszcze konkretnej daty, ale opóźnia się rozpoczęcie kręcenia niektórych scen. - Zaczynamy nieco później, bo pod koniec sezonu nastała zima. To oznacza, że słoneczna pogoda nie jest nam teraz potrzebna. Przesunęliśmy wszystko, by nakręcić nieco ponurej, szarej pogody, nawet w bardziej słonecznych miejscach – zdradzili David Benioff i D.B. Weiss, twórcy serialu.

Później i krócej

Jak już informowaliśmy na metrocafe.pl do końca przygody ze światem Westeros zostało tylko 13 odcinków, które zostaną podzielone na dwa sezony Oznacza to, że 7 sezon "Gry o tron" będzie miał maksymalnie 7 odcinków. Benioff i Weiss zapowiadają, że podobnie jak w ostatnim sezonie za rok akcja także skupi się na kobiecych bohaterkach. Zdradzają też, że początku nowych wątków należy się upatrywać w scenie z Daenerys płynącą w stronę Królewskiej Przystani. Do pracy na nowym sezonem zatrudniono też reżyserów, którzy pracowali już przy najbardziej kultowych odcinkach serialu.

  • Podziel się