"Brawo! Na takich duchownych czeka Polska!" Bp Solarczyk zachwyca internautów

mif
29.07.2016 11:36
Facebook

Facebook

Warszawski biskup Marek Solarczyk prowadzi internetową relację ze Światowych Dni Młodzieży. Żywe zdjęcia, zabawne komentarze i pełne entuzjazmu zaproszenia do wspólnej modlitwy zachwyciły polskich internautów.

Marek Solarczyk jest biskupem pomocniczym w diecezji warszawsko-praskiej. Wcześniej pracował jako katecheta, wicerektor seminarium duchownego i rzecznik prasowy kurii biskupiej.

Bp Solarczyk postanowił poprowadzić nietypową dla duchownych relacje ze Światowych Dni Młodzieży. Na Facebooku publikuje radosne selfie z wolontariuszami i innymi biskupami, dodaje filmy, podczas których relacjonuje bieżące wydarzenia, a wszystkie posty komentuje w charakterystyczny dla siebie pozytywny i entuzjastyczny sposób.

"Chyba nigdy nie widziałam tak uśmiechniętego biskupa", "Dziękujemy, że jesteś", "Brawo! Na takich duchownych czeka Polska!" - to tylko jedne z wielu pochlebnych komentarzy od zachwyconych internautów.

- Jestem zaskoczony tą niebywałą popularności i wzrostem lików. Dziękuję - mówi biskup w ostatnim filmiku, który w ciągu pierwszej godziny obejrzano prawie 3 tys. razy. Internetowy profil Bp Solarczyka lubi już ponad 12 tys. osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz także
  • Podziel się