Minuta dla Powstania. Zobacz, jak wyglądała 72. rocznica Powstania Warszawskiego w stolicy

Aleksandra Supryn
02.08.2016 11:43
Julian Eugeniusz Kulski 'Goliat' - powstaniec warszawski podczas obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Julian Eugeniusz Kulski 'Goliat' - powstaniec warszawski podczas obchodów 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego (AGATA GRZYBOWSKA)

72 lata temu, 1 sierpnia o godzinie 17:00, rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. Teraz, co roku mieszkańcy Warszawy zatrzymują się na minutę, aby uczcić pamięć powstańców.

Pierwszego dnia sierpnia o godzinie 17. w całej Polsce rozlega się wycie syren. Cała Warszawa na chwilę staje. Przechodnie stają na baczność, a autobusy, tramwaje i samochody się zatrzymują. To coroczna tradycja "Minuty dla Powstania".

 

 

Wczoraj w warszawskim centrum zgromadziło się kilka tysięcy osób. Większość z nich była na rondzie Dmowskiego.

Wśród nich znalazł się również jeden z powstańców – Julian Eugeniusz Kulski „Goliat”, a Marcinowi Wziontkowi udało się upamiętnić ten moment. Na zajęciu znajduje się tyle emocji, że bez wątpienia można uznać je za kolejny majstersztyk fotografa.

Marcin Wziontek ma talent do zatrzymywania na kliszy znaczących momentów. Jest również autorem zdjęcia z marszu niepodległości, który odbył się w 2013 roku. Widać na nim młodego mężczyznę z flagą Polski w dłoni na tle płonącej tęczy na placu Zbawiciela.

Zobacz, jak wyglądało wczoraj centrum Warszawy o godzinie "W".

  • Podziel się