Zwyzywał z balkonu zamachowca z Monachium. Teraz grozi mu proces

szykru
04.08.2016 13:02

Twitter/Bwaaaaak

Kiedy 57-letni Thomas Salbey zobaczył na dachu galerii handlowej zamachowca, od razu wyszedł na balkon i zaczął do niego krzyczeć. Teraz Niemiec może mieć poważne kłopoty, bo został oskarżony o zniesławienie.

Thomas Salbey mieszka niedaleko galerii handlowej "Olymipia" w Monachium. Kiedy 22 lipca usłyszał strzały oknem, wyszedł na balkon. Wtedy mężczyzna jeszcze nie wiedział, że widzi 18-letniego Davida S., który w rezultacie zastrzelił 9 osób, a kolejnych 27 ranił.

- Zobaczyłem napastnika na dachu "Olympii" i zacząłem do niego krzyczeć. Rzeczywiście nie były to cenzuralne słowa, ale działałem pod wpływem chwili - powiedział w jednym z wywiadów Salbey.

Aby zatrzymać zamachowca, mężczyzna kilkukrotnie nawet rzucał w jego stronę szklane butelki. Nagranie, na których słychać rozmowę napastnika z Thomasem Salbeyem, publikowaliśmy na stronie metrocafe.pl kilka dni po masakrze.

57-letni Niemiec zapewne nie zdawał sobie sprawy, że wykrzykując do 18-letniego sprawcy strzelaniny wulgarne słowa, będzie miał kłopoty.

Jak donosi monachijska gazeta "TZ", tamtejsza prokuratura postawiła Salbeyowi zarzut zniesławienia.

Prokuratura potwierdza

Rzecznik monachijskiej prokuratury, Florian Weinzierl, potwierdził, że przeciwko panu Salbeyowi prowadzone jest postępowanie wyjaśniające. Jednocześnie podkreślił, że żadne decyzje w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

- Mogę tylko powiedzieć, że monachijska prokuratura uważnie przygląda się tej sprawie. Cały czas badamy zebrane dowody i amatorskie nagrania z miejsca tej ogromnej tragedii - przyznał Florian Weinzierl.

Masakra w Monachium

Do strzelaniny w stolicy Bawarii doszło 22 lipca. Uzbrojony 18-letni David S. otworzył ogień w okolicy popularnego centrum handlowego "Olympia". W wyniku strzelaniny śmierć poniosło 9 osób, a 27 zostało rannych. Sprawca popełnił samobójstwo.

Funkcjonariusze ustalili, że napastnikiem był 18-latek o irańskich korzeniach, David S., który urodził się i wychował w Monachium. Chłopak leczył się psychiatrycznie.

 

Zobacz także
  • Podziel się