olasup
07.08.2016 11:17
Rafał Majka po wyścigu kolarskim mężczyzn

Rafał Majka po wyścigu kolarskim mężczyzn (Twitter)

We wczorajszym wyścigu kolarskim na Igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Rafał Majka zdobył brązowy medal. To krązek Polski w tych igrzyskach.

Polski kolarz Rafał Majka musiał zmierzyć się z prawie 250-kilometrową trasą. Nic więc dziwnego, że na mecie był bardzo zmęczony.

Udowadnia to nagranie z TVP. Zaraz po wyścigu do sportowca podszedł dziennikarz i spytał go o wrażenia z wyścigu. Zmęczony i zdezorientowany Majka zaczął odpowiadać na pytanie, ale... po angielsku.

Rozbawiony reporter poinformował go, że jest z polskiej telewizji, co wywołało salwę śmiechu kolarza. Przeprosił i powiedział (już po polsku), że jest bardzo zmęczony, bo na końcu trasy miał skurcze i ledwo dawał radę.

Dodał, że "dał z siebie wszystko, tak jak zawsze".

We wczorajszym wyścigu kolarskim mężczyzn startowało czterech Polaków - Maciej Bondar, Michał Gołaś, Michał Kwiatkowski i Rafał Majka.

Zwycięzcą trasy, która miała 237.5 km, został belgijski kolarz Greg Van Avermaet. Srebro wywalczył Jakob Fuglsang (Dania), a brąz - nasz Rafał Majka.