Pokémon Go dla fanów Harry'ego Pottera. Kiedy będzie można zagrać w Harry Potter Go?

Aleksandra Supryn
08.08.2016 11:32
Harry Potter Go

Harry Potter Go (metrocafe.pl / aut. ŁO)

Kilka dni temu świat obiegła informacja o tym, że firma Niantic - odpowiedzialna za stworzenie aplikacji Pokémon Go - zaczyna nowy projekt. Grę, która doda do naszego mugolskiego świata trochę magii.

Wiadomość o tym, że już niedługo będziemy mogli zagrać w Harry Potter Go podekscytowała wszystkich fanów serii o czarodzieju. Gra miałaby działać na podobnej zasadzie jak Pokémon Go, ale zamiast kieszonkowych potworków na ekranach telefonów widzielibyśmy świat stworzony przez J.K. Rowling.

W internecie zawrzało. W ciągu zaledwie kilku dni ponad 40 tysięcy osób podpisało petycję „Accio Harry Potter Go: Chcemy wersję Pokémon Go o Harrym Potterze!”.

Wszystko zaczęło się od artykułu opublikowanego przez portal JTHX News. Pracownicy strony jako pierwsi poinformowali o tym świat. W artykule umieścili nawet wypowiedzi jednego z deweloperów Niantic:

Kupiliśmy już prawa do aplikacji o Harrym Potterze. Zapotrzebowanie na tę grę jest tak ogromne, że stwierdziliśmy, że warto spróbować. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, premiera Harry Potter Go odbędzie się już na początku 2017 roku. Póki co trudno jeszcze mówić o czymś ze stuprocentową pewnością, bo projekt jest dopiero we wczesnej fazie.
Chcielibyśmy, żeby szkoły magii i czarodziejstwa działały na podobnej zasadzie jak PokéStopy w Pokémon Go. Podobny będzie również system zadań, ale gra będzie miała  więcej rzeczywistych interakcji. Niczego nie mogę jednak obiecać.

Brzmi świetnie prawda? Jest tylko jeden problem. To nieprawda.

JTHX News nie jest prawdziwym portalem. Gdy wejdziemy na stronę główną okazuje się, że jest zupełnie pusta (oprócz kilku wyskakujących reklam). Co więcej żaden pracownik Niantic nigdy udzielił wywiadu na temat wersji Pokémon Go o Harrym Potterze.

Stronie JTHX News już wcześniej udało się złapać internautów na nieprawdziwe informacje. M.in. news o trzęsieniu ziemi w parku Yellowstone oraz historię kelnerki zaatakowanej przez muzułmanina za podanie mu bekonu. Obie były nieprawdziwe.

Z przykrością informujemy zatem, że Harry Potter Go nie powstanie. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości.

To kolejna kropla w czarze goryczy fanów Harry’ego Pottera. W zeszłym tygodniu pisaliśmy o smutnej wiadomości prosto od autorki powieści J. K. Rowling.
Podczas londyńskiej premiery sztuki teatralnej „Harry Potter i Przeklęte Dziecko” pisarka powiedziała, że jest niemal pewna, że to już koniec historii czarodzieja. Dodała jednak, że wraz z producentami inscenizacji pracują teraz, żeby dotrzeć z nią do fanów na całym świecie.

Zobacz także
  • Podziel się