Nie koszulki, czapki czy magnesy. Oto najpopularniejsze pamiątki z Rio

pas
17.08.2016 10:09
Kubki z Rio

Kubki z Rio (Twitter)

Choć kibice ustawiają się w Rio w długich kolejkach po zakup oficjalnych pamiątek z igrzysk, to jednak nie one robią prawdziwą furorę. Fani sportu, niczym posiadacze aplikacji Pokemon Go za bajkowymi stworkami, uganiają się za... kubkami po piwach.

W czym tkwi tajemnica? Specjalnie na igrzyska w Rio przygotowano kolorowe kubki z piktogramami poszczególnych dyscyplin. Jak łatwo się domyślić, szybko znaleźli się tacy, którzy zapragnęli zebrać całą kolekcję. Takich osób jest całkiem sporo. Okazuje się jednak, że zdobycie kubków z obrazkami wszystkich dyscyplin to nie takie proste zadanie, jak mogłoby się wydawać.

W Rio doszło już do tego, że niektórzy kupują piwo i nawet go nie piją. Zależy im natomiast na tym, żeby sprzedający wyszukał dla nich jeden z brakujących symboli. Mało tego, fani podkradają nawet kolorowe kubeczki.

Skąd ta walka, skoro wydawać by się mogło, że kubków starczy dla wszystkich? W tym miejscu aż prosi się o nawiązanie do niezwykle popularnej obecnie aplikacji Pokemon Go. Podobnie jak w stworki w grze, tak kubki w Brazylii dzielą się na te popularne i rzadko spotykane. Gra rozchodzi się właśnie o te ostatnie. Wśród nich są m.in. pojemniki z piktogramami piłki nożnej oraz gimnastyki.

Dodatkową trudnością dla „kolekcjonerów” jest fakt, że danego dnia konkretne kubki można spotkać przy jednej arenie sportowej, a drugiego przy innej. Wszystko zależy od tego, gdzie trafi dana partia towaru. Za wymarzonym kubkiem trzeba się więc czasem nieźle nachodzić.

Dla tych, którzy nie wybrali się do Rio, pozostają zakupy w oficjalnym sklepie MKOl, ale trzeba przy nich uważać, o czym informujemy na metrocafe.pl.

Zobacz także
  • Podziel się