Martwe i wygłodzone zwierzęta w jednej klatce. Zamknięto "najgorsze zoo na świecie"

syljak
30.08.2016 13:34
Interwencja w zoo Khan Younis w Gazie

Interwencja w zoo Khan Younis w Gazie (IBRAHEEM ABU MUSTAFA / REUTERS / REUTERS)

Ogród zoologiczny Khan Younis w Gazie okrzyknięto "najgorszym zoo na świecie". Zagraniczne media donoszą, że w wyniku zaniedbania pracowników ogrodu życie straciło ponad 200 zwierząt. Wszystkie były głodzone, mieszkały w sąsiedztwie rozkładających się ciał zwierząt.

Zoo Khan Younis znajduje się w strefie konfliktu izraelsko-palestyńskiego. To właśnie niestabilna sytuacja polityczna w rejonie, zdaniem dyrektora zoo, spowodowała  zaniedbywanie obowiązków przez pracowników ogrodu.

Brakowało pieniędzy na jedzenie. W klatkach było pełno śmieci, odchodów, a czasem także zwłok zwierząt, które zagłodzono na śmierć.

Losem nielicznych, którzy przetrwali, zainteresowali się wolontariusze organizacji "Cztery Łapy”. To oni w kwietniu przeprowadzili brawurowy nalot na zoo - dostali się na jego teren skacząc ze spadochronów.

Dopiero 25 sierpnia udało się doprowadzić do zamknięcia placówki. Przeżyło tylko 15 zwierząt. Wszystkie są pod opieką wolontariuszy "Cztery Łapy", którzy apelują na swojej stronie o wsparcie finansowe na utrzymanie ocalałych zwierząt.

Jako pierwszy dom znalazł ocalały tygrys - zaopiekowali się nim pracownicy organizacji "The Four Paus". Zwierzak mieszka w rezerwacie RPA.

Małpy, ptaki i żółwie czekają na nowych właścicieli.

  • Podziel się