Gwiazdy pozują na ściance z napisem "Smoleńsk". "Nikt by tego na trzeźwo nie wymyślił"

szykru
06.09.2016 08:15

Twitter/Michał Majewski

Uroczysta premiera filmu "Smoleńsk" przyciągnęła do warszawskiego Teatru Wielkiego najważniejszych polityków w kraju, ale nie tylko. Przed seansem wiele "gwiazd" pozowało na ściance z napisem "Smoleńsk".

Premiera filmu "Smoleńsk" była okazją nie tylko do "przekazania prawdy o wydarzeniach z 10 kwietnia", jak podkreślał Jarosław Kaczyński, ale również do wylansowania się dotąd mało znanych gwiazd, które zagrały w produkcji Antoniego Krauzego. 

Z okazji uroczystej premiery w warszawskim Teatrze Wielkim została ustawiona ścianka z napisem "Smoleńsk", na której chętnie pozowali aktorzy grający w filmie. - Skąd odwaga, żeby stanąć na ściance z napisem "Smoleńsk" i uśmiechać się promiennie? - zapytała na Twitterze Joanna Racewicz, żona zmarłego w Smoleńsku oficera BOR.

Do sprawy odniósł się też Michał Majewski.

Ostrych słów krytyki nie szczędziła także dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska, która nie potrafi zrozumieć intencji tych osób, które pozowały na ściance. 

- Postawili ściankę dla brukowców na premierze filmu o podobno największej polskiej tragedii narodowej...Kabaret będzie miał paliwo na najbliższe miesiące. Nikt by tego na trzeźwo nie wymyślił... - napisała Korwin-Piotrowska na Facebooku.

Kiedy premiera filmu "Smoleńsk"?

Film trafi na ekrany polskich kin 9 października. ?Smoleńsk? powstał na podstawie scenariusza autorstwa Antoniego Krauzego, Macieja Pawlickiego, Tomasza Łysiaka i Marcina Wolskiego; w roli prezydenta Lecha Kaczyńskiego wystąpił Lech Łotocki; Marię Kaczyńską zagrała Ewa Dałkowska. W filmie występują także m.in. Beata Fido, Aldona Struzik, Jerzy Zelnik, Katarzyna Łaniewska, Marek Bukowski, Maria Gładkowska, Dominika Figurska, Anna Samusionek, Redbad Klynstra oraz Andrzej Mastalerz.

Termin realizacji zdjęć do obrazu przekładano kilkakrotnie. Prace nad filmem rozpoczęły się w 2013 r. w Warszawie; ostatecznie główny okres zdjęciowy rozpoczął się w lutym 2015 r.

Honorowy patronat nad filmem "Smoleńsk" objął prezydent Andrzej Duda.

 

 

Zobacz także
  • Podziel się