"Kartka powinna dawać siłę do walki". Niezwykła akcja dla dzieci z hospicjum

mif
06.09.2016 10:49
"Wystarczy napisać , że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia dziecka, że będzie zdrowe". Wystartowała akcja pisania kartek wsparcia dla dzieci z hospicjum.

Akcja pisania kartek wsparcia powstała z inicjatywy rodziców i dzieci leczonych na oddziale onkologii i hematologii w Lublinie. Dorośli i dzieci z całej Polski proszeni są o wysyłanie pozytywnych listów do małych pacjentów chorych na raka.

Kartki mogą być kupione lub zrobione własnoręcznie. O czym powinni napisać ich autorzy? "Że wszystko będzie dobrze, że spełnią się marzenia dziecka, że będzie zdrowy/zdrowa. Kartka powinna być pozytywna i dawać siłę do walki" czytamy na facebook'owej stronie "Wylosuj Anioła", która powstała na początku lipca br., a dzisiaj liczy już ponad 14 tys. fanów z całej Polski. 

Każde dziecko z oddziału wylosuje jedną z puli nadesłanych kartek. Organizatorzy zachęcają by napisać kilka słów o sobie, swojej rodzinie i  zainteresowaniach oraz podać adres do korespondencji. Być może dziecko będzie chciało odpisać na list i nawiązać znajomość.

"Akcja jest bezterminowa, jak niestety bezterminowe są zachorowania na raka wśród dzieci. Pacjentów jest dużo i żeby nikomu nie zabrakło kartek potrzebujemy wsparcia!" piszą członkowie Stowarzyszenia "Onko Życie" (odpowiedzialni za akcje).

Kartki można wysyłać na adres: Grupa Rodziców "Gdy Liczy się Czas" ul. Nowy Świat 30a/6 20-418 Lublin.

Zobacz także
  • Podziel się