Turbo kawa dla pielęgniarek ma 80 razy więcej kofeiny, trzyma na nogach przez 3 dni

mif
07.09.2016 08:51
Instagram

Instagram

Australijski żołnierz stworzył pobudzający napój dla pielęgniarek. Turbo kawę serwuje klientom w swojej kawiarni.

Steve Benington, były żołnierz i właściciel australijskiej kawiarni Viscous Coffee opracował specjalny napój dla miejscowych pielęgniarek pracujących na ostrym dyżurze. Zwykła kawa nie wystarcza pielęgniarkom ze szpitala w Adelajdzie, które muszą pracować przez kilkanaście godzin, w ciężkich warunkach.

Pobudzający napój Steve'a Benington'a składa się z czterech wysoko nasyconych kofeiną espresso, dwóch kaw mokka i kilku kropel mleka. Właściciel zapewnia, że napój zawiera 80 razy więcej kofeiny niż standardowa kawa, a wypity szybko nie pozwala zasnąć nawet przez trzy dni.

 

 

Napój podawany jest w kawiarni Viscous Coffee pod nazwą "Asskicker" (ang. kop w tyłek) i kosztuje 12 dolarów (niecałe 50 zł.).

- Zanim sprzedam "Asskicker'a" klientom pytam o ich stan zdrowia i przestrzegam, że napój należy sączyć przez kilka godzin - mówi Bennington. - Dodaję, że jeśli u klienta pojawią się objawy przedawkowania kofeiny, czyli drgawki, poty, rozszerzone źrenice, jąkanie i nudności należy natychmiast odłożyć kawę.

Standardowe espresso ma w sobie około 63 miligramów kofeiny, "Asskicker" zawiera aż 5 gram! Według danych z Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych przekroczenie dawki 400 miligramów wiąże się z niebezpiecznymi skutkami zdrowotnymi. 

 

 

Zobacz także
  • Podziel się