Roxette i politycy w obronie pary z Polski. Historia gejów ma ciąg dalszy

Jolanta Korucu
16.09.2016 09:45

archiwum prywatne

Para z Polski nagrała podczas wakacji video do nowej piosenki Roxette "Some other summer". Zwykły spontaniczny klip zdobył serca internautów na całym świecie. Niestety w Polsce para spotkała się z falą nienawiści. O problemach dowiedział się zespół Roxette. Co zrobił?

O problemach chłopaków dowiedział się także zespół Roxette. Muzycy żyjący na co dzień w tolerancyjnej Szwecji nie spodziewali się, że pochwalenie przez nich klipu dwóch gejów zamiast radości, przyniesie im we własnym kraju tyle nieprzyjemności.

Roxette w liście o miłości i sile

W wiadomości do Jakuba i Dawida, Roxette pogratulowali im pomysłowości i wyrazili żal nad falą krytyki w Polsce.

"Coś co rodzi się z radości i miłości zasługuje tylko na uznanie. Mamy nadzieję, że macie w sobie wystarczająco dużo siły, aby przetrzymać to wszystko" - napisała w liście do chłopaków wieloletnia menadżer zespołu Marie Dimberg.

screen

 W geście wsparcia Roxette ponownie umieścili video chłopaków na swojej stronie z adekwatnym komentarzem do całej sytuacji:

"To video jest warte przypomnienia. Pamiętajcie: miłość jest miłością jest miłością." 

Instagram

 W Polsce natomiast za chłopakami wstawili się Robert Biedroń i Barbara Nowacka, którzy wysłali słowa otuchy i wsparcia oraz także umieścili video chłopaków na swoich stronach.

 

  • Podziel się