Ten mężczyzna urzekł protestujące kobiety. "Szuka żony?"

pas
03.10.2016 16:04
Protest we Wrocławiu

Protest we Wrocławiu (AG/Facebook)

W całej Polsce w poniedziałek zaplanowano protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Także mężczyźni wspierają demonstrujące kobiety, co najlepiej pokazuje zdjęcie z Wrocławia.

W poniedziałek na ulicach polskich (i nie tylko) miast można spotkać osoby w różny sposób wspierające kobiety, które sprzeciwiają się zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Kobiety domagają się prawa do przerwania ciąży w przypadkach, gdy pochodzi ona z gwałtu lub zagraża życiu, a także w sytuacjach, gdy dziecko może urodzić się ciężko chore.

Głównymi punktami poniedziałkowej akcji są masowe demonstracje. Osoby, które nie mogą w nich uczestniczyć, a popierają protestujące kobiety, ubrały się na czarno. W wyjątkowy sposób swoje wsparcie postanowił wyrazić jeden z protestujących we Wrocławiu. Przygotował on dla pań stoisko, w którym mogą się posilić kanapkami. Zdjęcie opublikowane przez jedną z demonstrujących na facebookowym wydarzeniu "Męskie wsparcie strajku kobiet" zrobiło furorę w sieci, a jedna z komentujących zadała wręcz pytanie, czy aby uczynny mężczyzna nie szuka żony.

Zobacz także
  • Podziel się