Wiadomości TVP o "czarnym proteście": PiS nie poparł projektu zaostrzenia przepisów

pas
03.10.2016 19:55
Czołówka

Czołówka "Wiadomości" TVP (wiadomosci.tvp.pl)

Główny program informacyjny TVP nie uciekł w poniedziałek od tematu protestów przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego. Duży materiał poświęcił także ?białemu protestowi?.

Osoby, które oczekiwały, że w Telewizji Publicznej pokazane zostaną jedynie niewielkie grupy kobiet protestujących przeciw zaostrzeniu prawa aborcyjnego, mogły poczuć się zaskoczone. W poniedziałkowym wydaniu Wiadomości pokazano tłumy, które zebrały się w kulminacyjnym momencie na Placu Zamkowym w Warszawie. Nie zabrakło także wypowiedzi protestujących kobiet.

„Czarny protest” nie był jednak głównym tematem wydania. Rozpoczęło się ono od informacji o wycieku kolejnych maili sędziów Trybunału Konstytucyjnego. W drugim w kolejności materiale o ogólnopolskich protestach kobiet, można było natomiast odnieść wrażenie, że głównym przekazem było odcinanie się PiS od kontrowersyjnej ustawy „Stop Aborcji”. W materiale podkreślano, że partia Jarosława Kaczyńskiego dopiero pracuje nad swoją ustawą i społecznego projektu zaostrzenia przepisów nie popiera, a mimo to właśnie na PiS spływa największa fala krytyki.

Autor materiału wspomniał także o dziennikarzach "Gazety Wyborczej", którzy czekają aż "protesty przełożą się na sondaże polityczne".

Zaraz po materiale o „czarnym proteście” poinformowano także o „białym proteście”, czyli akcji zwolenników zaostrzenia prawa aborcyjnego i o poniedziałkowych mszach w obronie życia poczętego.

W poniedziałkowym wydaniu Wiadomości po raz kolejny Dorota Wellman została także nazwana „twarzą niemieckiej sieci marketów”.

Zobacz także
  • Podziel się