Polacy tęsknią za wakacjami. Szukają biletów lotniczych w godzinach pracy.

jk
04.10.2016 23:14
Ryanair

Ryanair (Fot. Joanna Dzikowska / Agencja Wyborcza.pl)

Liczba wyszukiwań wykonywanych między 9.00 a 18.00, czyli w standardowych godzinach pracy, wzrosła o 14 proc. już w pierwszych tygodniach września, w stosunku do końcówki sierpnia - wynika z analizy Kayak.pl

Najpopularniejszym dniem na wyszukiwanie lotu okazał się poniedziałek, tuż za nim znalazł się czwartek – im więc bliżej weekendu, tym dalej od pracy wydają się być myślami Polacy. Najmniej wyszukiwań odnotowywanych jest we wtorki, kiedy pracownicy są już wdrożeni w rytm tygodnia i nie pozwalają się z niego wybić. 

W połowie dnia Polacy potrzebują chwili na oderwanie się od obowiązków. Chętnie wtedy myślą o podróżach. Najpopularniejszymi godzinami na planowanie wyprawy jest wczesna pora obiadowa, wypadająca około południa.

Według analizy Kayak.pl Polacy zdecydowanie bardziej chcieliby być w odległych zakątkach świata niż przy służbowym biurku. I zupełnie nie odstrasza ich kilkanaście godzin lotu – najczęściej wyszukiwanymi kierunkami okazały się bowiem Bangkok oraz Male, czyli miejsca obiecujące wysokie temperatury, słoneczne niebo i możliwość prawdziwego przedłużenia lata.

W pierwszej piątce jest również tętniący życiem Nowy Jork, oferujący bogatą ofertę kulturalną. Spośród kierunków bliżej domu, najpopularniejsze są europejskie stolice: Amsterdam i Londyn.

  • Podziel się