Nowy mural na wschodniej ścianie Kamienicy na Woli

jk
05.10.2016 14:46

mat pras.

Prawie gotowy mural można już teraz zobaczyć przy ul. Ogrodowej 65 w Warszawie. Alicja Biała zakończyła pierwszy etap prac nad projektem, zaś w kolejnym tygodniu na malowidle pojawią się niezbędne szczegóły - zdobienia ubrań cyklistów.

Już teraz jednak przechodnie mogą zobaczyć, jak mural będzie współtworzył przestrzeń warszawskiej Woli. Obraz ma charakter minimalistyczny i jest wykonany w stonowanych barwach – czerni i bieli, kolorach charakterystycznych dla stylu autorki i realizatorki projektu.

Mural, zgodnie z regulaminem konkursu, miał nawiązywać do historii lub charakteru najbliższej okolicy czy kamienicy przy ul. Ogrodowej 65. Inspiracją do jego namalowania były stare zdjęcia pradziadków autorki, przedstawiające życie ludzi z okresu lat ’20 i ’30 minionego wieku.

Z jednej strony ukazuje indywidualne jednostki tworzące społeczność kamienicy, z drugiej - współpracę, która jest wymagana, aby stworzył miłą atmosferę mieszkając w jednym budynku.

Zdobiona muralem kamienica przy ul. Ogrodowej 65 w Warszawie znajduje się obecnie w rewitalizacji przeprowadzanej przez inwestora - firmę RealCo Property Investment and Development.

  • Podziel się