Kolejna niebanalna akcja Nowego Teatru

tyl
13.12.2008 00:00
Nietypową instalację na czas ogólnoświatowego krachu na giełdzie przygotował słynący z oryginalnych twórczych przedsięwzięć warszawski Nowy Teatr Krzysztofa Warlikowskiego

Mowa o instalacji Standard Time, której miejscem będzie w niedzielę 14 grudnia warszawska giełda. Autorem Standard Time jest performer Mark Formanek z Berlina. W ramach tego artystycznego przedsięwzięcia przez 12 godzin od godz.12. w południe do g. 24 w nocy 70 osób będzie na żywo z desek konstruowało elektroniczny zegar o wymiarach 4 na 12 metrów. 70 osób 805 razy "przestawi" godziny i minuty w tym niestandardowym mierniku czasu. A to wszystko na oczach widzów. Ci, którzy w niedzielę wejdą do budynku warszawskiej giełdy i zobaczą ten niesztampowy czasomierz, doświadczą nie tylko przemijania i różnorakich związanych z nim znaczeń, ale także będą naocznymi świadkami "produkowania" czasu przez performerów. Kuratorką tego nietuzinkowego przedsięwzięcia jest Joanna Warsza.

Standard Time - dwunastogodzinny elektroniczny zegar na żywo. 14 grudnia, niedziela, godz.12:00- 24:00. Budynek Centrum Giełdowego, ul. Książęca 4.

Zobacz także
  • Podziel się